۹ باور اشتباه در مورد بازاریابی معرف

زمانی که درباره‌ی بازاریابی اینترنتی فکر می‌کنیم اولین چیزی که به ذهنمان می‌آید، کانال‌های بازاریابی مانند سئو، بهینه‌سازی صفحه‌ی هدف، پرداخت به ازای کلیک و غیره است و کمتر به بازاریابی معرف توجه می‌کنیم، درحالی‌که این نوع بازاریابی، این روزها دنیای تجارت را متحول کرده است! بنابراین پرداختن به آن می‌تواند برای رشد برند و تجارت اهمیت زیادی داشته باشد، اما پیش از هر چیزی به چند باور عامیانه و اشتباه که درمورد بازاریابی معرف در میان مردم رواج دارد می‌پردازیم:

بازاریابی معرف کار بسیار مشکلی است!

بسیاری از مردم تصور می‌کنند بازاریابی معرف کار بسیار سختی است، درحالی‌که تنها کاری که باید انجام دهید این است که کمی وقت بگذارید و اطلاعات لازم و مرتبط با موضوع را جمع‌آوری کنید. به‌عبارت‌دیگر بازاریابی معرف تنها به کمی وقت، اراده و اطلاعات نیاز دارد. ممکن است بلافاصله به هدف مطلوب خود نرسید اما مطمئن باشید که تمرکز، پشتکار و قدم برداشتن در مسیر درست شمارا به فراتر ازآنچه انتظار دارید می‌رساند.

بازاریابی معرف کار بسیار ساده‌ای است!

درست است که در بالا گفتیم که بازاریابی معرف کار چندان سختی نیست، اما این دلیل نمی‌شود که تصور کنیم که کار بسیار ساده‌ای است! همان‌طور که گفتیم در این نوع بازاریابی در صورت صرف زمان کافی و جمع‌آوری اطلاعات سودمند به موفقیت خواهید رسید؛ درصورتی‌که در وب‌سایت خود استانداردهای لازم را رعایت نکرده باشید، نمی‌توانید انتظار سود و درآمد بالا داشته باشید. در این حرفه نیز مانند هر کار دیگری تنها با تلاش و پشتکار می‌توان به اهداف مطلوب و سود بالا دست پیدا کرد.

تنها در صورتی موفق می‌شوید که در یک گوشه کار کنید!

در کل به شما توصیه می‌کنیم که گوشه یا زمینه‌ی تخصصی و موردعلاقه‌ی خود را پیدا کنید و کار خود را در آن زمینه پیش ببرید. اما این دلیل نمی‌شود که خود را تنها به یک گوشه و زمینه‌ی بازاریابی خاص محدود کنید. گوشه‌ای که بهترین عملکرد را برای شما دارد و به آن علاقه دارید را پیدا کنید و کار خود را در ارتباط با آن گسترش دهید، این گوشه می‌تواند بسیار تخصصی و متمرکز، یا عمومی و گسترده‌تر باشد، می‌تواند یکتا یا دارای زیرمجموعه‌های متعدد باشد. درهرصورت تنها نکته‌ی مهم این است که درزمینه‌ی حرفه‌ی موردعلاقه‌ی خود کار کنید، حال می‌توانید به‌طور تخصصی روی آن کار کنید و یا آن را گسترش دهید.

پیش از این به‌تمامی گوشه‌های سودآور بازاریابی معرف پرداخته شده است و دیگر فرصت چندانی باقی نیست!

هرگز این‌طور نیست! فرصت برای همه وجود دارد. درباره‌ی حرفه‌ی موردعلاقه‌ی خود تحقیق و بررسی کنید، مطمئناً گوشه‌ای را پیدا خواهید کرد که به آن پرداخته نشده است. حتی اگر به گوشه‌ای که به آن علاقه دارید و مشتاقید که در رابطه با آن کار کنید، پیش‌ازاین پرداخته‌شده بود، بازهم می‌توانید روی آن کار کنید و آن را گسترش دهید. اگر روحیه‌ی برتری‌طلبی در شما وجود دارد، می‌توانید به رقابت با فعالیت‌های پیشین بپردازید و درزمینه‌ی حرفه‌ای خود پیشرفت کنید. هرگز تصور نکنید که بازاریابی معرف حرفه‌ای اشباع‌شده است، رقابت می‌تواند یک حرفه را زنده نگه دارد و پیوسته جنبه‌های جدیدی را در آن آشکار کند.

تنها از یک نوع پیشنهاد استفاده کنید!

پیشنهاد یا آفر همان محصولات یا خدماتی است که قصد دارید برای آن‌ها تبلیغات کنید، اگر صرفاً در یک زمینه‌ی تخصصی کار می‌کنید، ممکن است این سوءتفاهم برای شما پیش آید که باید تنها از یک پیشنهاد استفاده کنید. اما باید بدانید که درصورتی‌که امکانات آن را دارید، می‌توانید بیش از یک پیشنهاد را پوشش دهید. اکثر مشتریان ترجیح می‌دهند که از میان گزینه‌های متعدد انتخاب کنند بنابراین این آپشن را در اختیار آن‌ها بگذارید.

از تمامی پیشنهادهای موجود استفاده کنید!

درست است که گفتیم درصورتی‌که امکان آن را دارید می‌توانید از بیش از یک پیشنهاد استفاده کنید، اما این به معنای این است که از تمامی پیشنهادات موجود استفاده کنید. تعداد پیشنهادهایی که به کار می‌برید به این بستگی دارد که چه اهدافی را دنبال می‌کنید و چه امکاناتی را در اختیاردارید. یک تک‌تیرانداز تنها یک هدف مشخص را مورد هدف قرار می‌دهد ولی اگر یک مسلسل در اختیاردارید می‌توانید اهداف متعددی را هدف بگیرید. بنابراین سعی کنید تنها برای پیشنهادهایی تبلیغ کنید که تمامی امکانات لازم برای ارائه‌ی آن‌ها به بهترین شکل ممکن را دارید.

بازاریابی معرف چندان سودآور نیست!

درزمینه‌ی بازاریابی معرف تنها کافیست که دقت لازم را برای طراحی استراتژی‌های خود به‌کارگیرید و پس‌ازآن خواهید دید که این کار تا چه حد می‌تواند سودآور باشد. برای مثال تنها در یکی از معاملات اخیر یکی از شرکت‌های معروف بازاریابی معرف، پاداش فروش بیش از ۲۵ میلیون دلار بوده است.

بازاریابی معرف آسان‌ترین راه برای کسب درآمدهای بسیار زیاد است!

درست است که با طراحی استراتژی‌های هوشمندانه برای فروش می‌توان به سود بسیار زیادی دست‌یافت، اما این، کار چندان ساده‌ای نیست و تلاش و پشتکار زیادی نیاز دارد. البته منظور ما این نیست که کسب درآمدهای زیاد از طریق بازاریابی معرف کاری غیرممکن است! اگر با انگیزه و اراده‌ی قوی بر کار خود متمرکز شوید مطمئناً می‌توانید به این هدف دست پیدا کنید.

بازاریابی معرف به پایان راه نزدیک است!

تا زمانی که تجارت رونق داشته باشد بازاریابی معرف هم به قوت خود باقی است. مانند تمامی حرفه‌های دیگر با گذر زمان بازاریابی معرف هم دستخوش تغییراتی خواهد شد اما این به معنای پایان یافتن این نوع بازاریابی نیست. تغییر همیشه به پیشرفت می‌انجامد و باعث می‌شود که درزمینه‌ی کاری خود رشد کنید، استراتژی‌های خود را کامل کنید و به فرصت‌های بهتر بیندیشید.

دانستن این‌که عقاید ذکرشده به‌هیچ‌وجه حقیقت ندارند به شما کمک می‌کند که با اطمینان بیشتری قدم در این راه بگذارید و به موفقیت خود ایمان داشته باشید. بازاریابی معرف هنوز در ابتدای راه است و فرصت‌های بسیاری برای پیشرفت در آن وجود دارد، بنابراین تمام تلاش و پشتکار خود را به‌کارگیرید و مطمئن باشید که در اگر در مسیر درستی قدم بگذارید، موفقیت شما حتمی است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *