هفت روش تبلیغات موثر در بازاریابی معرف

بازاریابی معرف مفهومی ساده و شناخته شده است و به این معناست که یک تبلیغ دهنده در ازای فروش محصولات یا خدمات خود توسط بازاریاب معرف، مبلغی را به عنوان پاداش برای او در نظر می گیرد. اما این مفهوم ساده در مرحله ی اجرا چندان ساده به نظر نمی رسد! موفقیت در این زمینه به عوامل متعددی بستگی دارد و بسته به تلاش و مهارت بازاریاب، بازه‌ی پاداش دریافتی می تواند بسیار متغیر باشد. شما به عنوان یک بازاریاب معرف می‌خواهید چه سهمی از این حرفه داشته باشید؟ اگر می خواهید پاداش دریافتی تان در انتهای این بازه قرار گیرد باید سخت تلاش کنید تا تبلیغات خود را به شیوه ای انجام دهید که مشتریان بیشتری را به سمت وبسایت تبلیغ دهنده هدایت کنید. شیوه های متعددی برای بازاریابی وجود دارد که می تواند شما را به هدفتان برساند. در ادامه هفت روش از مؤثرترین روش های تبلیغات در زمینه ی بازاریابی معرف را برای شما شرح می دهیم:

پرداخت به ازای کلیک: این روش مرسوم ترین شیوه ی بازاریابی است. در این روش برای محصولات یا خدماتی که می خواهیم تبلیغات انجام دهیم کلیدواژه هایی را طراحی و پیشنهاد می کنیم. البته روش پرداخت به ازای کلیک به همین سادگی نیست که در متن تبلیغاتی از چند کلیدواژه ی مرتبط استفاده کنیم و آن را به حال خود رها کنیم و انتظار دریافت نتیجه ی مثبت داشته باشیم. برای موفقیت در این کار باید عملکرد هر کلیدواژه را ردیابی کنیم، نرخ کلیک آن ها را بررسی کنیم و میزان موفقیت هر یک را بسنجیم.

بهینه سازی موتورهای جستجوگر: یکی دیگر از روش های مرسوم و البته سخت ترین شیوه ی بازاریابی، بهینه سازی موتورهای جستجوگر یا سئو است. در این روش، مبنا بیشتر دیده شدن وبسایت یا صفحات اینترنتی به واسطه ی جستجو به روش طبیعی یا غیر پولی در موتورهای جستجوگر است. نتایج حاصل از بهینه سازی موتورهای جستجوگر زودبازده نیستند اما در طولانی مدت می توانند بسیار سودمند باشند.

رسانه های اجتماعی: بازاریابی از طریق شبکه های اجتماعی یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین شیوه های بازاریابی است که روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند. به همین دلیل به عنوان یک بازاریاب حرفه ای باید سعی کنید حداکثر استفاده را از این رسانه برای شناساندن خود و وبسایت یا وبلاگتان بکنید.

سایت تخفیف گروهی (مثل تخفیفان، نت‌برگ و غیره) که به کاربران خود برای خرید خدمات و محصولات کدهای تخفیف ارائه می‌کند.

باشگاه مشتریان (مثل باشگاه مشتریان بانک ملت) که در آن مشتریان پس از مقدار قابل توجهی خرید و یا بهره‌مندی از خدمات جوایز نقدی و یا غیرنقدی دریافت می‌کنند.

سایت‌های محتوا محور شامل سایت‌هایی می‌شود که روزانه مطالب متنوعی در صفحه خود می‌گذارند و از مخاطبان قابل توجهی برخوردار هستند.

ایمیل: با استفاده از برنامه معرف می‌توان به یک پایگاه داده از ایمیل دسترسی داشت که به تبلیغ‌دهنده این امکان را می‌دهد تا برای تبلیغات آتی خود و ارسال آن به مشتریان از آنها استفاده نمایند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *