روش های کسب درآمد از بازاریابی معرف

آیا تا به حال تجربه ای در زمینه ی تبلیغات کلیکی داشته اید؟ و یا این که مطالبی را برای وبسایت یا وبلاگی نوشته اید؟ آیا تلاش کرده اید که در شبکه های اجتماعی تعداد فالوورهای خود را بالا ببرید؟ اگر پاسخ شما به یکی از سؤالات بالا مثبت باشد، می توانید در زمینه ی بازاریابی معرف فعالیت کنید و از آن طریق به کسب درآمد بپردازید. در ادامه به تشریح این روش ها می پردازیم:

سایتهای حاوی اطلاعات

کسانی که سایتها، پورتالها (وبسایت هایی که در آنها اطلاعات جمع آوری شده از چندین منبع به صورت هماهنگ به اشتراک گذاشته می شود) یا وبلاگ هایی را اداره می کنند که در آن مطالب و اطلاعات جذابی برای خوانندگان وجود دارد، سعی می کنند از ترافیک سایت خود کسب درآمد کنند. آنها از طریق بنرها و لینک های متنی که در وبسایت خود قرار می دهند کاربر را به سایت تبلیغ دهنده هدایت می کنند.
این وبسایتها ممکن است حاوی مطالب جذاب و سرگرم کننده باشند که ترافیک بسیار بالایی را ایجاد می کنند، و یا دارای محتوای تخصصی باشند، که به اندازه ی وبسایت های سرگرمی ترافیک ایجاد نمی کنند اما در صورتی که تبلیغ مورد نظر در راستای محتوای سایت باشد، نرخ تبدیل در آنها بسیار بالاتر است.

تبلیغات کلیکی

افرادی که دارای تجربه و تخصص در زمینه ی تبلیغات کلیکی هستند، از دانش خود برای هدایت مستقیم کاربر به وبسایت تبلیغ دهنده استفاده می کنند. در واقع این نوع بازاریاب ها خودشان وبسایتی ندارند و این کار را از طریق گوگل ادوردز، فیسبوک و سایر موتورهای جستجوگر انجام می دهند. به بیان دیگر، این افراد سعی می کنند مطالب و وبسایت تبلیغ دهنده را طوری بهینه سازی کنند که رتبه ی آنها در نتایج موتورهای جستجوگر بالا برود. البته این نوع بازاریابی با ریسک بالایی همراه است، زیرا بازاریاب در ازای کلیک تک تک کاربران هزینه می کند، اما تنها زمانی که این کلیک به فروش یا ایجاد سرنخ های بازاریابی منجر شود پول خود را دریافت می کند.

ایمیل/ خبرنامه

این نوع بازاریاب ها پایگاه داده ای متشکل از فهرست کاملی از ایمیل های کاربران را در اختیار دارند که در بازه های زمانی مشخص پیشنهادهای تبلیغاتی خود را در قالب خبرنامه برای آنها ارسال می کنند. برای دستیابی به نتیجه ی مطلوب، باید استراتژی های طراحی ایمیل را در طراحی این خبرنامه ها به طور دقیق رعایت نمود. برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله ی بازاریابی ایمیلی چیست مراجعه کنید.

رسانه ی اجتماعی

گسترش شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک و توییتر به ایجاد نوع جدیدی از بازاریابی منجر شده است. افرادی که دارای صفحات اجتماعی با تعداد فالوور بالا هستند، از ترافیک صفحه ی خود برای کسب درآمد، از طریق هدایت فالوورهای خود به وبسایت تبلیغ دهنده، استفاده می کنند. این بازاریاب ها از تمامی امکانات و پروفایلهای مختلف خود در رسانه ی اجتماعی از جمله فیسبوک، توییتر، پینترست و غیره برای تبلیغات استفاده می کنند. برای اطلاعات بیشتر به مقاله ی شبکه های اجتماعی مراجعه کنید.

سرویس های خرید آنلاین

این نوع بازاریابی شامل وبسایت هایی می شود که سرویس هایی را برای تسهیل و بهبود فرایند خرید آنلاین در اختیار کاربران قرار می دهند. وبسایت های مقایسه ی قیمت، وبسایت های تحلیل و بررسی کیفیت محصولات مختلف، ابرجستجوگرها (موتورهای جستجوگری که برای جستجوی عبارت موردنظر کاربر، نتایج چندین موتور جستجوگر را باهم ترکیب می کنند و یک نتیجه ی کلی را به او ارائه می دهند) و غیره از این نوع هستند. در واقع صاحبان این نوع وبسایتها از طریق فروش خود اجناس کسب درامد میکنند، به این صورت که کاربران از طریق این وبسایت ها به وبسایت خرده فروش هدایت می شوند و فرایند خرید را از آن طریق کامل می کنند.

پیشنهاد های تشویقی

یکی از راه های افزایش ترافیک این است که پیشنهادهای تشویقی برای بازدیدکنندگان درنظر بگیریم. این پیشنهادات معمولا در قالب تخفیفات یا بن های خرید، در ازای انجام عملی مانند فروش یا ثبت نام در یک فرم ارائه می شوند. و بازاریاب ها در این سیستم، پاداش خود را از طریق شبکه ی بازاریابی دریافت می کنند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *