استراتژی‌هایی که از شما یک بازاریاب حرفه‌ای میسازد

بازاریابی معرف راهی کم‌هزینه برای معرفی محصولات و خدمات به شمار می‌رود و روش کار آن بسیار ساده است: در اینجا با یک سیستم واسطه‌ای سروکار داریم که در آِن نماینده یا بازاریاب معرف درازای سهم خود از معامله، کالا یا خدمات را در بازار مربوط به آن، عرضه می‌کنند.

بازاریابان معرف حرفه‌ای عموماً درامدهای هنگفتی (مبلغی بیش از ده هزار دلار در ماه) را دریافت می‌کنند. البته باید در نظر داشت که یک تا پنج درصد از هزاران بازاریاب به این مرحله می‌رسند. زمانی که یک بازاریاب به چنین حدی برسد به او بازاریاب حرفه‌ای یا ممتاز گفته می‌شود.

چطور شخصی به این لول دست پیدا می‌کند؟ و آیا چنین کاری اصلاً ممکن است؟ بازاریاب های حرفه‌ای برای خود اصولی دارند که به‌واسطه‌ی آن‌ها به این مرحله دست پیدا می‌کنند، اما چنین جایگاهی بدون کار بی‌وقفه و صرف زمان و انرژی فراوان به دست نمی‌آید. یک بازاریاب حرفه‌ای ویژگی‌های زیر را دارا هست.

  • پشتکار
  • صبر
  • اشتیاق برای یادگیری و دانش

این سه ویژگی به همراه استراتژی‌هایی که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم از شما یک بازاریاب حرفه‌ای می‌سازد:

به niche marketing که به‌اصطلاح به آن بازاریابی گوشه گفته می‌شود پایبند باشید

این بدان معناست که درزمینهٔ و حیطه‌ی تخصصی خودتان فعالیت کنید؛ اشتباهی که بسیاری از بازاریاب ها مرتکب می‌شوند این است که می‌خواهند هر آنچه روی کره خاکی وجود دارد را برای فروش عرضه کنند درحالی‌که کار درست این است که روی خدمت یا محصول منحصربه‌فردی به‌طور تخصصی تمرکز کنید و تمام توان خود را صرف فروش آن نمایید.

از بازاریابی موتورهای جستجوگر کمک بگیرید

زمانی که جای پای خود را در بازاریابی اینترنتی محکم کردید باید به فکر ارتقای آن باشید. برخی بازاریابان از سیستم‌های پرداخت درازای کلیک استفاده می‌کنند. به شما توصیه می‌کنم تلاش کنید نتایجی منظم و بسامان به دست آورید و یا از یک شرکت بازاریابی موتورهای جستجوگر کمک بگیرید. این کار سبب می‌شود که تمام سود خود را صرف سیستم پرداخت درازای کلیک نکنید و تنها زمانی از چنین سیستم‌هایی بهره بگیرید که کاملاً به موضوع احاطه داشته باشید، در غیر این صورت تمام سود خود را صرف سرویس تبلیغات گوگل (Google Adwords) خواهید کرد.

شناخت دقیقی هم نسبت به محصول خود و هم نسبت به مخاطب خود داشته باشید

اطلاعات کافی را درباره‌ی محصول و یا خدمتی که ارائه می‌دهید به دست آورید و منبعی را تهیه و تنظیم کنید که نشانگر شایستگی شما در این زمینه باشد. این شایستگی برای شما اعتبار می‌آورد. اگر مخاطبین این اعتبار را در شما نبینند و بر فعالیت شما اعتماد نداشته باشند به‌احتمال‌زیاد خریدی به‌واسطه‌ی شما انجام نخواهد شد. اگر به اطلاعات بیشتری درزمینه پروسه‌ی روان‌شناختی و پیش‌بینی افکار مخاطبین در فرایند فروش نیاز داشتید مقاله‌ی من با عنوان پنج مرحله‌ی بازاریابی اینترنتی و پروسه‌ی فروش را مطالعه نمایید. در این صورت می‌توانید وب‌سایتی را طراحی کنید که کارایی بالایی در معاملات داشته باشد و سود شما را افزایش دهد.

تمام توان خود را تنها روی یک گزینه نگذارید

سعی کنید عرضه‌ی محصولات چند تاجر متفاوت را در راستای هم پیش ببرید. در این صورت اگر در نحوه‌ی پرداخت با یک تاجر به مشکل خوردید یا اینکه محصول یکی از آن‌ها کارایی و کیفیت لازم را برای فروش نداشت حداقل ضرر متوجه شماست. در ناملایمات، حامی خود باشید و به کارتان به‌گونه‌ای تنوع بخشید که در صورت بروز مشکل زمین نخورید. چنانچه به‌صورت تخصصی روی محصول چند تاجر کارکنید (همان بازاریابی گوشه روی محصول یا خدمت چند تاجر) مطمئناً با مشکلی مواجه نخواهید شد.

تا می‌توانید به دنبال کسب دانش باشید و تغییر و تحولات را با آغوش باز پذیرا شوید

اگر کاملاً با بازاریابی اینترنتی آشنا باشید حتماً متوجه خواهید بود که مسیری که سه ماه پیش جوابگوی کار شما بوده ممکن است امروز کارایی لازم را نداشته باشد. به مسیرهای موجود کاملاً احاطه داشته باشید و همواره در جهت کسب دانش مربوط به زمینه‌ی کاری خود بکوشید. می‌توانید این کار را با یادگیری روزی تنها یک مطلب درباره‌ی بازاریابی معرف شروع کنید. برای مثال بنرهای تبلیغاتی را به یادآورید که تا چند سال پیش به‌طور سرسام‌آوری در فضای مجازی رواج داشتند، اما امروزه به آن‌ها “بنر‌های نامرئی” گفته می‌شود زیرا کاربران دیگر تمایلی برای کلیک روی این بنرها نشان نمی‌دهند حتی اگر متناسب با نیاز آنان باشد. اگر می‌خواهید یک نماینده‌ی فروش فوق حرفه‌ای باشید، برای مطالعه، یادگیری و استقبال از تغییر و تحولات درزمینه ی بازاریابی وقت و هزینه صرف کنید.

هرگز تسلیم نشوید

این کار می‌تواند گاهی بسیار طاقت‌فرسا باشد و بسیاری افراد در چنین موقعیت‌هایی از ادامه‌ی راه سرباز می‌زنند. آمار کار خود را دقیقاً زیر نظر بگیرید، توجه داشته باشید که چه مسیرهایی مفید و چه مسیرهایی کار شما را به انحراف می‌کشاند. در صورت لزوم تغییراتی در تاکتیک‌های خود ایجاد کنید. روزانه یک قدم به جلو بردارید و در زمینه‌ی کار خود صبور باشید. مطمئن باشید پیش از انتظار خود موفق به کسب درامد می‌شوید.

به خاطر بسپارید که نمی‌توانید یک‌شبه صاحب همه‌چیز شوید. سعی کنید پشتکار و صبر و دانش را در خود پرورش دهید و تاکتیک‌هایی را که در بالا توضیح دادم دنبال کنید؛ در این صورت مطمئن باشید که در مسیر پیشرفت قدم برمی‌دارید و نهایتاً به یک بازاریاب حرفه‌ای تبدیل می‌شوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *