Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

لغت نامه سیمابان

آدرس ارجاع

آدرس وبسایتی که مشتری از آن آمده تا به وبسایت دسترسی پیدا کند.

آدرس پیش فرض

لینک URL صفحه‌ی هدف تبلیغ دهنده که کاربر پس از کلیک کردن روی لینک بازاریابی در وبسایت بازاریاب، به آن وارد می‌شود.

آدرس وبسایت

آدرسی که برای مشخص کردن یک منبع خاص در دنیای وب به کار می‌رود مثل یک صفحه وبسایت HTML  یا یک عکس.

اپراتور

نوعی کاربر حساب مدیر است که این اجازه را دارد تا به حساب دسترسی داشته و آن را ببیند اما نمی‌تواند تنظیمات را تغییر دهد.

ارزش مادام العمر

مقدار کل زمانی که یک مشتری ممکن است در طول زندگی‎‌اش با یک شرکت خاص بگذراند.

ارزیابی داخلی (مانند گوگل آنالیتیکس)

نام سرویسی است که برای تبلیغ دهندگان راه حل های بازاریابی آنلاین در جهت ردگیری، تهیه ی گزارش و تجزیه و تحلیل تراکنش هایی که در وبسایت آنها صورت می گیرد، ارائه می دهد.

اسم لینک

اسمی که به لینک داده شده است در حساب مدیر (توسط تبلیغ‌دهنده)، معمولا چیزی که به تبلیغ‌دهنده و بازاریاب معرف این اجازه را می‌دهد تا بفهمند که پیشنهاد لینک یا تبلیغ چه چیزی هستند.

اشتراک

عملی که کاربر می‌تواند انجام دهد تا ایمیل و پیام دریافت کند.

اعتبار حساب

مبلغی که در ازای برنامه بازاریابی که بازاریاب انجام می‌دهد، برای تبلیغ دهنده در نظر گرفته شده است، ولی هنوز موعد پرداخت آن نرسیده است.

افزایش پرداختی

پیشنهاد حق کمیسیون بیشتر به عنوان جایزه

امتیاز / اضافه پرداخت

پرداخت مبلغی اضافه بر حق پاداش/کمیسیون اولیه به بازاریاب معرف، در ازای انجام کاری فراتر از آنچه از او انتظار می‌رود. برای مثال در ازای فعالیتهای تشویقی یا داوطلبانه (انجام برخی تراکنش‌ها به صورت دستی).

انتقال داده

یک تبلیغ دهنده ‌می‌تواند فایلی که حاوی اطلاعاتی مربوط به عملکردها، اصلاحات، تراکنشهای پذیرفته شده، و همچنین تراکنشهای قابل تمدید و غیره را انتقال دهد.

انقضا

به زمانی اشاره دارد که تبلیغ دهنده و بازایاب فروش مجازی به روابط خود پایان می‌دهند.

بازاریاب شبکه تبلیغاتی

بازاریابی که برای انجام فعالیت‌های تبلیغاتی خود و دریافت پاداش فروش با یک شبکه بازاریابی همکاری می‌کند.

بازاریاب محتوایی و اجتماعی

یکی از انواع بازاریاب معرف که شیوه‌ی تبلیغاتی او برای جذب ترافیک و فروش، از طریق انتشار مطالب در وبسایت خودشان است. این مطالب حاوی اطلاعات و تجاربی است که می‌تواند برای مخاطبان خود سودمند و دارای ارزش باشند.

بازاریاب معرف ثبت شده

هر کدام از بازاریابان فروش مجازی حاضر در سیستم سیمابان.

بازاریاب معرف غیرفعال

بازاریاب معرفی که هیچ بازدید و یا کلیکی نداشته باشد.

بازاریاب معرف فعال

بازاریاب معرفی که در دوره‌ی زمانی مشخصی برای وبسایت تبلیغ‌دهنده از راه‌های مختلف ایجاد ترافیک می‌کند و حساب بازاریابی او فعال است.

بازاریابی پرداخت در ازای عملکرد

برنامه‌ای که در آن کمیسیونها برای خدمات بازاریابی بر اساس عملکرد محاسبه می‌شود. از انواع مختلف این نوع برنامه‌های بازاریابی می‌توان به بازاریابی معرف و بازاریابی موتورهای جستجوگر اشاره کرد.

بازاریابی معرف

به فعالیتی که در آن بازاریاب در ازای انجام عملی مانند فروش یا ایجاد سرنخ های بازاریابی به صورت آنلاین، از تبلیغ دهنده مبلغی را به عنوان حق پاداش دریافت می‌کند بازاریابی معرف گفته می‌شود. اصطلاحات دیگری که در این زمینه به کار برده می‌شوند عبارتند از: بازاریابی عملکرد-محور،  بازاریابی مشارکتی، پرداخت به ازای عملکرد.

بازاریابی موتورهای جستجوگر

نوعی بازاریابی اینترنتی که به دنبال ترویج وبسایتها با استفاده از خرید کلیدواژه ها می‌باشد با این هدف که قابلیت دیده شدن در نتایج صفحاتی که موتور جستجوگر نمایش می‌دهد را افزایش دهد.

بازدید، بازدیدها

بازدید هنگامیکه لینکی در مرورگر کاربر ظاهر شود اتفاق می‌افتد که یک شانس را برای خرید آنلاین محصول یا خدمات تبلیغ‌دهنده نشان می‌دهد. بررسی تعداد بازدیدهای انجام شده، در کنار سایر اطلاعات و داده‌ها، این امکان را فراهم می‌سازد تا بازاریابان فروش مجازی و تبلیغ‌دهندگان کارایی لینکها را ارزیابی نمایند.

بازدیدکننده

هر کاربری که به یک وبسایت خاص مراجعه می‌کند. اگر این فرد بر روی تبلیغی کلیک کند و محصول یا خدماتی را که در وبسایت بازاریاب معرف تبلیغ شده از سایت تبلیغ‌دهنده آن خریداری کند یک مشتری محسوب می‌شود.

بازدیدکننده‌های منحصر به فرد

بازدیدکننده‌ای که از یک وبسایت دیدن می‌کند. بازدیدکننده ممکن است به دفعات از وبسایت دیدن کند اما چون این فرد همان فرد است او تنها یک بازدیدکننده منحصر به فرد محسوب می‌شود.

بازگشت سرمایه

مقداری که از کسر کردن درآمد خالص از کل هزینه‌ها به دست می‌آید.

بتا

به نسخه‌ی آزمایشی یک محصول یا نرم‌افزار گفته می‌شود.

بخش

به یک تکست باکس، زیرمجموعه‌ی عناوین یا اجزا و عناصر دیگر در یک صفحه‌ی مجازی گفته می‌شود.

بلاگ یا وبلاگ

به وبسایتی گفته می شود که طبق یک قاعده ی خاص پست های خود را به اشتراک می گذارد و کاربران را به گذاشتن کامنت، اشتراک گذاری مطالب و تعامل ترغیب می نماید.

بنر

به تبلیغات گرافیکی گفته می‌شود که می‌توان روی آنها کلیک کرد (یک لینک پشت آنها در نظر گرفته شده است) و یکی از رایج ترین انواع تبلیغات اینترنتی است. بنرها می‌توانند اشکال و اندازه‌های مختلفی داشته باشند، با این حال بعضی از وبسایت‌ها شکل و سایز استانداردی را برای بنرهایی که منتشر می‌کنند در نظر می‌گیرند.

به‌ هنگام، بلادرنگ

بدون هیچگونه تاخیری در پردازش درخواستهای اطلاعات (مثل گزارش)  به غیر از زمانی که نیاز است تا داده مسیر اینترنت را طی کند.

بهینه‌سازی موتورهای جستجوگر

هر روشی که، غیررسمی یا الگوریتمی، استفاده می‌شود تا این اطمینان به دست آید که محتوای آنلاین در موتورهای جستجوگر نمایش داده می‌شوند و در نتیجه ترافیکی که به محتوا دسترسی پیدا می‌کند افزایش می‌یابد.

پاپ آپ

کوچکترین پنجره مرورگر یا ناحیه پیام که در جلوی پنجره اصلی مرورگر ظاهر می‌شود.

پاداش / پرداخت کلیکی

به ساختاری برای پرداخت حق پاداش به اَفیلیِت توسط تبلیغ دهنده گفته می‌شود که به واسطه‌ی آن هر بار که یک کاربر روی لینک تبلیغاتی در وبسایت اَفیلیِت کلیک می‌کند و به سوی وبسایت تبلیغ‌دهنده هدایت می‌شود، طبق تعرفه‌ی ثابتی، مبلغی به اَفیلیِت پرداخت می‌شود.

پاداش فروش / حق پاداش

پاداشی (مبلغی) که بازاریاب از تبلیغ دهنده در ازای ایجاد سرنخهای بازاریابی یا فروش برای وبسایت او دریافت می‌کند. این پاداش، انگیزه یا محرکی برای بازاریاب معرف محسوب می‌شود.

پاسخ

داده‌ای که به درخواست HTTP به مرورگر کاربر فرستاده می‌شود. این داده می‌تواند به صورت کد HTML، عکس و یا پیام خطا باشد.

پایگاه داده

مجموعه‌ی بزرگی از داده‌ها که در سطرها و ستونهای متعدد به شکلی طراحی شده‌اند که به راحتی و سریع بتوان آنها را بازیابی نمود.

پرداخت / پاداش به ازای سرنخ بازاریابی

به ساختاری برای پرداخت پاداش به اَفیلیِت توسط تبلیغ دهنده گفته می‌شود که به واسطه‌ی آن هر بار که سرنخی از یک مشتری واجد شرایط از طریق لینک تبلیغاتی موجود در وبسایت اَفیلیِت ایجاد می‌شود، طبق تعرفه‌ی ثابتی، مبلغی به اَفیلیِت پرداخت می‌شود.

پرداخت / پاداش به ازای سفارش

مقیاسی که تعداد سفارشات ثبت شده از طریق یک تبلیغ را در قیاس با مبلغی که برای آن تبلیغ هزینه شده است را مشخص می‌کند.

پرداخت / پاداش به ازای عمل

مقیاسی در تبلیغات آنلاین برای تعیین نرخ به ازای هر عملکردی که کاربر انجام می‌دهد. نمونه‌های تراکنش‌های پرداخت به ازای عمل شامل پرداخت کلیکی، پرداخت به ازای هر سرنخ بازاریابی و پرداخت به ازای فروش است.

پرداخت / پاداش به ازای فروش

به ساختاری برای پرداخت پاداش به بازایاب از طرف تبلیغ دهنده گفته می‌شود، به میزان درصدی از هر فروشی که از طریق لینک بازاریابی او انجام شده است.

پرداخت / پاداش به ازای هر هزار بازدید

یک متد سنتی برای پرداخت مبلغ تعیین شده‌ای به عنوان پاداش به بازاریاب از طرف تبلیغ دهنده، در ازای هر هزاربار دیده شدن لینک تبلیغ در وبسایت بازاریاب توسط کاربر. برای مثال یک وبسایت برای هرتبلیغ، مبلغ ۱۰۰۰ دلار مطالبه می کند و ۱۰۰٫۰۰۰ بازدید را گزارش می دهد. بنا بر این پاداش در نظر گرفته شده برای هر ۱۰۰۰ بازدید ۱۰ دلار است.

پرداخت در ازای هر تماس

شیوه‌ ساده‌ای که به تبلیغ‌دهنگان این امکان را ‌می‌دهد تا از شماره تلفنهای منحصر به فرد و قابل ردیابی در انواع رسانه‌های اجتماعی برای نسبت دادن فروشها و سرنخها در سراسر کانالهای مختلف استفاده کنند.

پرداخت در ازای هر سرنخ

روش پرداخت کمیسیونی‌ که در آن کمیسیون یا همان حق پاداش زمانی به بازاریاب معرف پرداخت می‌شود که بازدیدکننده‌ای ثبت نام آنلاین، فرم عضویت، و یا فرم اشتراک را پر و ارائه نماید.

پرداخت در ازای هر فروش

روش پرداخت کمیسیونی که در آن بازاریاب معرف زمانی حق پاداش خود را دریافت می‌کند که  بازدیدکننده‌ای یک محصول یا خدماتی را از سایت تبلیغ‌دهنده خریداری کند.

پرداخت در ازای هر کلیک

برنامه‌ای که در آن حق کمیسیون بر مبنای تعداد کلیکهای زده شده محاسبه می‌شود.

پروتکل انتقال فایل

روش استانداردی که از آن برای ارسال و دریافت یک فایل از یک سرور اینترنتی استفاده می‌شود.

تاریخ تراکنش

تاریخی که تراکنش در وبسایت تبلیغ دهنده صورت می‌گیرد.

تبدیل

به فرایند تبدیل کاربر به خریدار می‌گویند و زمانی رخ می‌دهد که کاربر روی لینک بازاریابی کلیک می‌کند و برای تبلیغ دهنده، یک فروش یا ایجاد سرنخ بازاریابی ثبت می‌شود. بازاریاب معرف زمانی پاداش خود را دریافت می‌کند که تبدیل انجام شده باشد.

تبلیغ دهنده

به شخص، شرکت یا سازمانی گفته می‌شود که محصولات یا خدماتی را ارائه می‌دهد، سفارشهای آنلاین کاربران را می‌پذیرد و در ازای آنها پول دریافت می‌کند. تبلیغ دهنده برای تبلیغ محصولات و خدمات خود از بازایاب فروش مجازی که به آن اَفیلیِت نیز گفته می‌شود کمک می‌گیرد. اَفیلیِت در ازای دریافت پاداش فروش یا ایجاد سرنخهای بازایابی برای تبلیغ‌دهنده کار تبلیغات آنلاین را انجام می‌دهد و لینکهای متنی یا لینک ترویج محصولات او را در وبسایت خود انتشار می‌دهد و برای او کمپین‌های ایمیلی راه‌اندازی می‌کند و یا موتورهای جستجوگر را در ارتباط با محصولات و خدمات او بهینه‌سازی می‌کند. به تبلیغ دهنده در بازاریابی معرف “تاجر” نیز گفته می‌شود.

تجارت الکترونیک

داد و ستد میان یک کسب‌و‌کار با تولیدکنندگان، مشتریان و همکاران به صورت الکترونیک.

تجارت عمده / عمده فروشی

به فعالیتهای تجاری میان دو کسب‌و‌کار اصلی (در مقابل تجارت خرد یا خرده‌فروشی) گفته می‌شود.

تخصیص

به یک روش بازاریابی یا تحلیل داده گفته می شود که برای ردگیری کل پروسه ی فروش از آغاز تا پایان و از طریق کانال های مختلف آنلاین و آفلاین به کار گرفته می شود.

ترافیک

استانداردی که با استفاده از آن تعداد کاربرانی را که  بعد از کلیک کردن بر روی لینک بازاریاب معرف به وبسایت تبلیغ‌دهنده آمده‌اند اندازه‌گیری می‎کند.

تراکنش

در سیستم بازاریابی معرف، رکورد مالی ارسال پول از یک حساب به حساب یا حسابهای دیگر می‌باشد. حق پاداش /کمیسیون که مرتبط با یک عمل معتبر باشد به یک تراکنش مالی تبدیل می‌شود. عمل را مشاهده کنید.

تناوب

میانگین دفعاتی که کاربر در یک بازه‌ی زمانی مشخص، با یک تبلیغ مواجه می‌شود.

توافقنامه خدمات بازاریاب معرف

توافقنامه‌ای که بازاریابان فروش مجازی می‌بایست هنگام ثبت نام با آن موافقت کند.

توافقنامه خدمات تبلیغ دهنده

توافق قانونی که میان تبلیغ دهنده و بازاریاب معرف شرکت بهسیما امضا می‌شود

جستجوی ارگانیک

جستجوی ارگانیک که آن را با عنوان بهینه‌سازی موتورهای جستجوگر نیز می‌شناسیم بر روی بهینه‌سازی محتوای وبسایتها، architecture، meta tag development، استراتژیهای لینک‌دهی، directory listings، و  webpage submissions تمرکز دارد که بر مبنای الگوریتمهای ارتباطی که موتورهای جستجوگر از آن استفاده می‌کنند تا صفحات وبسایت را رتبه‌بندی و فهرست‌بندی کند کار می‌کند.

چرخه حیات عملکرد

تعداد روزهایی که یک تراکنش را می‌توان ویرایش نمود.

چرخه ی حیات استاندارد

هرگونه عملکرد یا ویرایشی روی تراکنش‌ها در روز دهم ماه متوقف می‌شود مگر اینکه آن را افزایش دهیم.

حداقل درآمد در ازای ۱۰۰ کلیک

نوعی گارانتی انتخابی که تبلیغ‌دهنده ممکن است برای بازاریابان فروش مجازی برای مدت شروط برنامه مشخص‌کند.

حساب بازاریابی حذف شده

حساب بازاریابی که از سیستم حذف شده است.

حق کمیسیون / پاداش بازاریابان فروش مجازی

یک شروط کلی که میزان حق کمیسیون / پاداش بازاریاب معرف را تایین می‌کند.

خلاقه

به تصاویر تبلیغاتی گفته می‌شود که تبلیغ دهنده از آنها برای جلب توجه کاربران به وبسایت و محصولات خود استفاده می‌کند. خلاقه‌ها می‌توانند به صورت لینک‌های متنی، بنرها، دکمه‌های فراخوان، ویدئو کلیپ و غیره باشند.

خط مشی جستجو

خط مشی و سیاست تبلیغ‌دهنده که دقیقا مشخص می‌کند که چگونه یک بازاریاب معرف اجازه دارد تا برند تبلیغ‌دهنده را در موتورهای جستجوگر تبلیغ کند که باید در آن کلیدواژه‌های پیشنهادی، حقوق مارک تجاری، و حقوق مربوط به نمایش آدرس وبسایت/لینک مستقیم را ذکر شود.

خلاقه

مبلغی که بازاریاب معرف از برنامه‌ی تبلیغاتی دریافت می‌کند.

درآمدهای شبکه

اینکه چگونه یک تبلیغ‌دهنده با سایر تبلیغ‌دهندگان در شبکه سیمابان بر اساس حجم کمیسیونهایی که پرداخت کرده‎اند مقایسه می‌شوند. رتبه شبکه را مشاهده کنید.

دسترسی به شبکه

یک حساب استاندارد مدیریت نشده که تبلیغ‌دهنده می‌تواند برای عضویت در شبکه سیمابان در آن ثبت نام کند.

دسته بندی / طبقه بندی

به طبقه بندی یک وبسایت گفته می شود که اهداف و محتوای راهکارهای تبلیغاتی ارائه شده توسط بازاریاب و همچین اصولی که در تجارت خود به آنها پایبند است را مشخص می کند. وبسایت یک بازاریاب باید طوری دسته بندی شده باشد که به روشنی نشانگر نوع و محتوای وبسایت او باشد.

دسته بندی محصول

دسته‌بندی اولیه که برای نمایش برنامه تبلیغ‌دهنده به بازاریاب معرف انتخاب می‌شود.

دستیابی

تعداد کاربرانی که در معرض یک تبلیغ قرار می‌گیرند توسط بازدیدها سنجیده می‌شوند. میزان دسترسی اضافه شده به این معناست که یک تبلیغ در معرض تعداد بیشتری از مشتریان بالقوه قرار گرفته است که در نتیجه باعث افزاش آگاهی می‌شود.

دوره ارجاع

دوره زمانی که تبلیغ‌دهنده به کوکی‌هایش اجازه می‌دهد تا بر روی وبسایت بازاریاب معرف فعال باقی بمانند که به سیمابان این اجازه را می‌دهد تا بازاریاب معرف ارجاع دهنده را برای دوره ردیابی قابل تنظیم ردگیری کند.

رابط کاربری

ویژگی‌های یک دیوایس، برنامه، یا یک وبسایت که کاربران می‌توانند آن را کنترل کنند.

رابط نرم‌افزاری برنامه نویسی

یک رابط کاربری یا فرمت برنامه‌ریزی که یک وبسایت یا نرم‌افزار، از طریق آن با وبسایت‌ها یا نرم‌افزارهای دیگر به تعامل می‌پردازد.

راه‌اندازی حساب کاربری جدید

یک فرآیند چهار مرحله‌ای که یک تبلیغ‌دهنده زمانی که می‌خواهد در برنامه بازاریابی سیمابان ثبت نام کند می‌بایست طی کند: ۱٫ قرارداد ۲٫ توسعه حساب ۳٫ آزمودن ۴٫ فعالسازی

رتبه‌بندی شبکه

سیستم رتبه‌دهی نموداری سیمابان که بازاریابان و تبلیغ‌دهندگان با سایرین بر مبنای کمیسیونی که پرداخت شده رتبه‌بندی می‌کند.

روش ردگیری

روشی که با استفاده از آن تبلیغ‌دهنده اطلاعات ردیابی را به بازریاب معرف  ارسال می‌کند. پیکسل ۱*۱ را مشاهده کنید.

روشهای تایید/ رد بازاریاب معرف

قوانینی که تبلیغ‌دهنده می‌تواند اتخاذ ‌کند تا روند تایید بازاریاب معرف را ساده کند. روش‌هایی که می‌توان از آن استفاده نمود شامل: تایید اتوماتیک ( بر اساس کشور، مرتبه شبکه، و دسته‌بندی بازاریاب معرف)، رد اتوماتیک، و تایید به صورت دستی.

زبان دوم

زبان دیگری که با آن وبسایت و لینک تبلیغ‌دهنده نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید به هر تعداد که می‌خواهید زبان دوم داشته باشید.

زیربخش / زیر مجموعه عناوین

بخشی که به کاربر این امکان را می‌دهد که با کلیک کردن روی فلش رو به پایین، کنار عناوین در منو، از لیستی که باز می‌شود گزینه‌ای را انتخاب کند.

زیرشناسه

پارامتری که از ۴ تا ۱۰ کاراکتر تشکیل شده است و به لینکی در “مدیریت حساب سیمابان” ضمیمه شده است. زمانی که یک بازاریاب معرف یک کد لینک HTML تولید می‌کند، شناسه‌ی تبلیغ در کد لینک ظاهر می‌شود تا به شناسایی لینک کمک کند. این متغیر به هیچ وجه نباید فاصله، خط فاصله و نقطه داشته باشد.

سایز عکس

ابعاد یک تصویر در پیکسل

سرنخ / سرنخ های بازاریابی

نوعی عمل که در آن یک مشتری در وبسایت تبلیغ‌دهنده ثبت نام می‌کند و یا چیزی را دانلود می‌کند. مشتری بالقوه‌ای که یک فرم را در وبسایت تبلیغ‌دهنده پر می‌کند می‌تواند یک سرنخ باشد.

سیمابان

مخفف شبکه بازاریابی معرف سیمابان

شبکه بازاریابی معرف

به شخص ثالثی گفته می‌شود که بستر نرم افزاری یا خدماتی را برای اجرای برنامه بازاریابی معرف شامل ردگیری، پرداخت حق پاداشها و تهیه گزارشات فروش فراهم می کند. در اینجا یعنی سیمابان

شبکه بازاریابی معرف سیمابان

نام تجاری شبکه بازاریابی معرف سیمابان

شبکه سیمابان

یک بازار آنلاین که تبلیغ‌دهنده‌های شرکت کننده در آن پیشنهاداتی را برای ترویج محصولات و خدماتشان ارائه می‌کنند و بازاریابان فروش مجازی شرکت کننده، آنها را تبلیغ می‌کنند. شبکه سیمابان، با انتشار آمارهای مربرط به تبدیل‌ها و پرداخت‌ها، کارآمدی تبلیغ‎دهندگان و تبلیغات را به بازاریابان فروش مجازی نشان می‌دهد. این فضای باز به تبلیغ‌دهنده ها این امکان را می‌دهد تا کیفیت و پتانسیل همه روابط را آزمایش کنند و به سادگی عملکرد کمپینهای تبلیغاتی آنلاین خود را افزایش دهند.

شرایط برنامه

توافقنامه میان تبلیغ‌دهنده و بازاریاب معرف که شامل نرخ کمیسیون، شروط برنامه، خط مشی جستجو و بازاریابی، و هر انگیزه پاداشی که وجود دارد.

شناسه تراکنش

یک شماره منحصر به فرد که سیمابان برای هر تراکنش ایجاد می‌کند.

شناسه شرکت

شماره منحصر به فردی که یک تبلیغ دهنده یا بازاریاب را از سایرین مجزا می‌کند. توجه داشته باشید که این شناسه هرگز در لینک آن شرکت آورده نمی‌شود. در مورد ردگیری پیکسل یک عکس، تگ این شناسه با شناسه‌ی اقتصادی تبلیغ دهنده مطابقت داده می‌شود.

شناسه عملکرد

شناسه‌ای که عملکرد، پاداش مربوط به آن و تنظیمات ردگیری را مشخص می‌کند.

صفحه اصلی

صفحه اصلی هر وبسایت

صفحه اطلاعات برنامه

صفحه‌ای در حساب مدیر که برنامه تبلیغ‌دهنده را توصیف می‌کند.

صفحه فرود / هدف

به هر صفحه‌ای که کاربر وارد آن می‌شود یا اصطلاحا بر آن فرود می‌آید، صفحه فرود (به انگلیسی: Landing Page) می‌گویند. در حقیقت پس از اینکه مخاطب یک بنر تبلیغاتی یا تبلیغ متنی روی آگهی کلیک می‌کند، وارد صفحه فرود متصل به بنر یا تبلیغ متنی می‌گردد.

صفحه وب

یک صفحه از یک وبسایت

طول مدت جلسه کاری

مدت زمانی که یک بازدیدکننده در وبسایت یا یک صفحه وب می‌گذراند.

عدم اشتراک

عملی که بازاریاب معرف انجام می‌دهد تا اسم خود را از لیست ایمیلها حذف نماید.

عدم پذیرش

بیانگر این مفهوم است که برنامه‌ی تبلیغاتی بازاریاب، مورد پذیرش تبلیغ دهنده واقع نشده است.

عملکرد

رویدادی مثل فروش یا  ایجاد سرنخ بازاریابی که در وبسایت تبلیغ دهنده انجام می‌شود و تبلیغ دهنده در ازای تکمیل آن، پاداش یا کمیسیونی را برای بازاریاب مربوطه در نظر می‌گیرد.

فرم ثبت نام مربوط به یک برند

فرمی که یک تبلیغ‌دهنده بر اساس اهداف اصلی برند خود طراحی می‌کند تا بازاریاب‌ها بتوانند به وسیله آن برای برنامه بازاریابی آن برند تقاضا دهند.

فروش

نوعی عمل که در آن یک مشتری از یک تبلیغ‌دهنده‌ی آنلاین خرید می‌کند. عمل را مشاهده کنید.

فرم سفارشات تبلیغ دهنده

فرمی که تبلیغ دهنده آن را دریافت می کند و یا خودش به صورت دستی ایجاد می کند، و متشکل است از مبالغی که باید بپردازد و یا در حساب های خود واریز کند تا از غیرفعال شدن موقت خود جلوگیری کند.

فهرست

در بازاریابی موتورهای جستجوگر، اطلاعاتی که به موتور جستجوگر داده می‌شود تا از بخشی از جایگزاری  و خدمات paid inclusionپشتیبانی کند. هر فهرستی باید شامل یک کلمه کلیدی، عنوان، توصیف، آدرس لینک مقصد باشد. جایگزاری را مشاهده کنید.

کاربران فعال ماهانه

تعداد کاربران فعال یک وبسایت هر ماه

کد لینک

کد HTML که بازاریابان معرف استفاده می‌کنند تا یک لینک به سایت تبلیغ‌دهنده ایجاد کنند، هنگامی که بازاریاب معرف این تگها را ایجاد و آنها را در وبسایت خودشان کپی کنند، لینکهایی برای سایت تبلیغ‌دهنده ایجاد کرده است.

کلاه سیاه

اصطلاحی که در ارتباط با اقدامات غیراخلاقی برای بهینه سازی موتورهای جستجوگر به کار می‌رود، مانند دستکاری لینک صفحات. سیمابان این نوع فعالیتها را شناسایی و ردگیری می‌کند و عموماً بازاریابهایی را که به انجام آنها مبادرت ورزیده‌اند را از سیستم حذف می‌کند.

کلمات کلیدی جستجو

کلمات کلیدی ثبت شده برنامه تبلیغ‌دهنده برای بازاریابان فروش مجازی تا جستجو کنند / دسترسی داشته باشند که باید بیش از دو مصوت داشته باشد (مثال ….)

کلمات کلیدی جستجو

کلمات کلیدی ثبت شده برنامه تبلیغ‌دهنده برای بازاریابان فروش مجازی تا جستجو کنند / دسترسی داشته باشند که باید بیش از دو مصوت داشته باشد (مثال ….)

کلمه کلیدی

یک واژه که کاربران می‌توانند برای جستجوی یک گروه اطلاعات خاص از  آن استفاده کنند. کلمات کلیدی همچنان در بازاریابی موتورهای جستجوگر مورد استفاده قرار می‌گیرد به عنوان یک کلمه یا عبارت که بازدیدکنندگان برای رسیدن به نتایجی جستجو می‌کنند.

کلیک راست

به کلیکی اشاره می‌کند که بر روی دکمه سمت راست موس زده می‌شود.

کوکی

فایل کوچکی که در کامپیوتر کاربر ذخیره می شود و حاوی اطلاعات آن کاربر است. کوکی ها از طریق مرورگر کاربر، برای ذخیره کردن علایق کاربر، اطلاعات ثبت نام ها و کارت های بانکی او برای وبسایت هایی که از آنها بازدید می کند، ایجاد می شوند. در بازاریابی معرف از کوکی ها برای ردگیری لینک یا تبلیغی که کاربر در وبسایت بازاریاب روی آن کلیک کرده و به وبسایت تبلیغ دهنده هدایت شده است، استفاده می شود. کوکی ها همچنین می توانند تاریخ و زمان کلیک را، به منظور محاسبه ی فاصله ی زمانی میان یک کلیک تا تبدیل شدن به فروش یا سرنخ بازاریابی، ثبت کنند. البته توجه داشته باشید که حداقل عمر یک کوکی باید تا زمان انجام شدن عملکرد ارجاعی (فروش یا ایجاد سرنخ) باشد.

گروه بازاریاب معرف

گزینه‌ای که به تبلیغ‌دهنده این امکان را می‌دهد تا یک لینک را فقط برای گروه منتخبی از بازاریابان فروش مجازی در مقابل همه بازاریابان ( که به صورت پیش فرض به این صورت است) قابل دسترس می‌کند. در نظر داشته باشید که اگر یک لینکی برای یک گروه یا گروههای خاصی از بازاریابان فروش مجازی ایجاد شود این تنظیمات دیگر قابل تغییر نیستند و تنها در صورتی تغییر می‌کند که خود تبلیغ‌دهنده آن را برای همه بازاریابان معرف قابل دسترس کند.

لیست آیتم‌ ها

ویژگی در حساب مدیر که به تبلیغ‌دهنده این اجازه را می‌دهد تا نرخهای چندگانه کمیسیون برای آیتمهای مختلفی (محصولات، سرنخها) که در برنامه پشتیبانی می‌کند پیشنهاد کند.

لینک

لینک یک نوع تبلیغ (یک آیکون، عکس، و یا یک تکه متن برجسته شده) در وبسایت، ایمیل و یا خبرنامه آنلاین است که زمانی که بر روی آن کلیک می‎شود مشتری را به صفحه فرود یا وبسایت تبلیغ‌دهنده ارجاع می‌دهد. در دنیای بازاریابی معرف، لینکها را تبلیغ‌دهنده ها ارائه می‌کنند تا به بازاریابان فروش مجازی این امکان را بدهند که کسب درآمد کنند.

لینک آرشیو شده

خلاقه یا لینک تبلیغی که تبلیغ دهنده آن را از لیست لینکهای فعال خود حذف کرده است، به دلیل اینکه دیگر نمی‌خواهد بازاریاب‌های مربوطه از طریق آن لینک برای برند او تبلیغ کنند.

لینک پویا

به لینکی گفته می‌شود که در فرمتهای رسانه‌ای پیشرفته، حاوی اجزا و عناصر متفاوتی است که به تبلیغ دهنده این امکان را می‌دهد که در لحظه محتوای آن لینک را تغییر دهد.

لینک متنی

لینکی که به صورت متنی باشد (بدون تصویر و گرافیک) که باید حداقل ۱۵۰ کاراکتر داشته باشد (شامل تگ)

لینک محتوایی

همان لینک‌های تبلیغاتی هستند که تنها در ارائه‌ی محتوا به کاربران تفاوت دارند. این لینک بیشتر شبیه به مطلبی در یک مجله‌ی اینترنتی است، تا یک تبلیغ استاندارد. لینکهای محتوایی می‌توانند حاوی سایر لینکها مانند: لینکهای متنی، بنرها یا لینکهای تعاملی باشند، حتی می‌توانند صفحه‌های اینترنتی باشند که محتوای آنها به کلی برای موتورهای جستجوگر بهینه‌سازی شده باشد. این لینکها همچنین می‌توانند برای بازاریاب‌هایی که در زمینه موتورهای جستجوگر فعالیت می‌کنند در قیمت‌گذاری برای بهینه‌سازی موتورهای جستجوگر، یا اگر تبلیغ دهنده از آنها بخواهد که از صفحه‌های هدف استفاده کنند، برای هدایت ترافیک به سمت وبسایت آنها بسیار سودمند خواهد بود.

لینک مستقیم / عمیق

از طریق این لینک، مرحله‌ی انتقال به وبسایت بازاریاب حذف می‌شود و بازاریاب می‌تواند به طور مستقیم به صفحه‌ی خدمات یا محصولات خاصی در وبسایت تبلیغ دهنده ارجاع دهد.

مبتنی بر وب

به هیچ نرم‌افزاری برای دسترسی به خدمات و یا اپلیکیشن‌های آنلاین نیاز ندارد و تنها به یک جستجوگر وب و دسترسی به اینترنت نیازمند است.

متن جایگزین لینک

به تبلیغ دهنده این امکان را می دهد که در صورت باز نشدن لینک تبلیغ در وبسایت بازاریاب، توضیحی را به صورت لینک متنی جایگزین آن تبلیغ کند. به آن alt-tag هم گفته می شود.

مخفی‌کننده IP

نرم افزار یا وبسایتی که از نشان دادن آدرس پروتوکل اینترنتی IP کاربر ممانعت می‌کند.

مدت دوره ارجاع عملکرد

مدت زمانی که طی آن تبلیغ دهنده کوکی‌های ایجاد شده را فعال نگه می‌دارد و به اَفیلیِت‌ها در ازای عملکردهایی که به واسطه تبلیغات آنها، به سایت تبلیغ دهنده ارجاع داده می‌شوند اعتبار یا حق پاداش می‌دهد. پایان این مدت به وسیله آخرین کلیک کاربر برای ورود به وبسایت تبلیغ دهنده مشخص می‌شود که می‌تواند بین ۱ تا ۱۲۰ روز به طول بیانجامد.

مدت زمان حضور کاربر

مدت زمانی که یک کاربر با محتوای وبسایت در تعامل است. این زمان بر اساس کلیکها و حرکات موس کاربر روی مطالب صفحه محاسبه می‌شود.

مدیر حساب (کاربری) سیمابان

رابط کاربری یک تبلیغ‌دهنده یا بازاریاب معرف در شبکه سیمابان

مدیریت کامل برنامه‌ریزی

در صورت درخواست تبلیغ دهنده، سیمابان می‌تواند مدیریت کامل برنامه را انجام دهد، با استفاده از این امکان تیم پشتیبانی سیمابان با توجه به سیاست‌های تبلیغ دهنده برنامه بازاریابی معرف تبلیغ دهنده را مدیریت می‌کند.

مسدود کننده آگهی

برنامه نرم افزاری که تبلیغات را مسدود می‌کند و از نمایش آنها ممانعت می‌کند.

مشاهده از طریق

ردیابی یک تبدیل در یک بازه زمانی تعریف شده بعد از آنکه بازدیدکنند تبلیغات نمایشی را مشاهده کرد اما بر روی آن کلیک نکرد.

منشور اخلاقی

مجموعه‌ای از بایدها و نبایدها در ارتباط با فعالیتهای تبلیغ دهنده و بازاریاب معرف، که باید پیش از ملحق شدن به شبکه سیمابان مطالعه و پذیرفته شوند.

میانگین ارزش سفارش

مقیاسی که میانگین ارزش خرید را توضیح می‌دهد. این مقیاس به این شکل محاسبه می‌شود: ارزش کل تمامی خریدها در تعداد کل خریداران تقسیم بر مدت زمان تعیین شده.

میانگین درآمد/ عایدی از هر ۱۰۰ کلیک

میانگین درآمدی که به هر ۱۰۰ کلیک اختصاص داده می‌شود: مقیاسی نسبی که نشان‌دهنده‌ی توانایی بازاریاب برای کسب درآمد از طریق کلیکهای کاربران است.

نرخ پاداش

مبلغ یا درصدی که تبلیغ دهنده به عنوان پاداش به بازاریاب‌های خود اختصاص می‌دهد.

نرخ پایه

نرخ پاداش استانداردی که برای عملکرد خاصی در نظر گرفته می‌شود.

نرخ تبدیل (کاربر به مشتری)

درصد بازدیدهایی که در وبسایت بازاریاب صورت می‌گیرد و به خرید یا ایجاد سرنخهای بازاریابی منجر می‌شود. برای مثال اگر از هر ۱۰۰ بازدیدکننده یک نفر از طریق وبسایت بازاریاب خرید کند، نرخ تبدیل وبسایت او ۱:۱۰۰ یا یک درصد است.

نرخ کلیک

درصدی است که تعداد کلیک‌هایی که روی یک تبلیغ یا خلاقه‌ی نمایش داده شده در یک وبسایت خورده است را نشان می‌دهد.

نمودار روند

ناحیه‌ای در صفحه اصلی حساب کاربری مدیر که یک نمای کلی از عملکرد وبسایت ارائه می‌کند شامل گزارشاتی برای کمیسیون‌های بازاریاب معرف، تعداد فروشها، تعداد سرنخها، تعداد کلیکها، تعداد بازدیدها، نرخ کلیک، نرخ تبدیل و CPM

هدف گذاری بر مبنای رفتار

به تکنیکی گفته می شود که بازاریاب ها و تبلیغ دهنده ها برای افزایش تأثیرگذاری کمپین های تبلیغاتی خود از آن استفاده می کنند. در این تکنیک اطلاعات گردآوری شده از رفتاری که کاربر در استفاده از مرورگرها از خود نشان می دهد (مانند بازدید از صفحات اینترنتی یا جستجوهایی که در موتورهای جستجوگر انجام داده است) به کار گرفته می شود تا تبلیغات به صورت هدفمندتر برای او نمایش داده شود. این کار سبب افزایش تأثیر تبلیغات بر کاربران می شود.

هدف‌گیری جغرافیایی

نوعی بازاریابی انتخابی که در آن یک بازاریاب معرف می‌تواند انتخاب کند در کدام ناحیه جغرافیایی تبلیغاتشان ظاهر شود. به طور مثال، اگر وبسایت یک بازاریاب معرف روی چتر و لباس و پوشاک بارانی تمرکز می‌کند، آنها احتمالا می‌خواهند که این تبلیغ خاص در نواحی که اغلب باران می‌بارد ظاهر شود.

هدف‌گیری محصول

فرآیند دنبال کردن مشتریان هدف بر مبنای ویژگی‌های اصلی پروفایل آنها

هزینه تراکنش

هزینه‌ای که تبلیغ‌دهنده در ازای هر عمل که به آن کمیسیون تعلق گرفته به سیمابان پرداخت می‌کند.

همان بازاریاب معرف است

صاحب وبسایت یا هر رسانه اجتماعی دیگری که محصولات و یا خدمات تبلیغ‌دهنده را تبلیغ می‌کند و در رسانه تبلیغاتی خود نمایش می‌دهد. بازاریابان معرف موافقت می‌کنند تبلیغات را در وبسایت خود قرار دهند و یا پیشنهادات تبلیغ‌دهنده‌ای را از طریق جستجو و یا سایر روشهایی که مورد تایید تبلیغ‌دهنده باشد تبلیغ کنند. در ازای آن، بازاریاب معرف حق پاداش را در ازای  کلیک ، سرنخ، و یا خریدی که از طریق لینک به سایت ارجاع داده شده باشد دریافت می‌کند، که میزان آن در هر تبلیغ‌دهنده‌ای متفاوت است.

وبسایت

وبسایت به مجموعه‌ای از صفحات وب متصل به هم گفته می‌شود که معمولا روی یک سرور قرار دارند و اغلب شامل یک صفحه اصلی home page است  و به عنوان مجموعه‌ای از اطلاعات توسط یک فرد، گروه یا سازمان تهیه و نگهداری می‌شود.

وبسایت گردآوری کننده محتوا

وبسایتی که تنها به گردآوری محتوا از وبسایتهای شخص ثالث یا پستهای ارسالی کاربران اختصاص دارد.

ورود و خروج

ارائه نمودن یک اسم کاربری و یک گذرواژه برای دسترسی و یا ممانعت از دسترسی به سیستم

وضعیت برنامه

ناحیه‌ای در حساب مدیر که تراز حساب تبلیغ‌دهنده و تعداد بازاریابان فروش مجازی را که در برنامه عضو شده‌اند نمایش می‌دهد.

وفاداری و جوایز بازاریاب معرف

نوعی بازاریاب که به مشتریان پاداش می‌دهد و یا پول نقد به آنها بازمی‌گرداند به صورت سیستم‌های جایگزین پرداخت، انگیزه و یا پول مجازی

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.