Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سوالات متداول

سوالات مربوط به بازاریابی معرف

1- بازاریابی عملکرد چیست؟

بازاریابی عملکرد یا پرفورمنس مارکتینگ (Performance Marketing) روشی بسیار هوشمندانه برای سرمایه‌گذاری درزمینه‌ی تبلیغات به شمار می‌رود. مزیت این روش نسبت به روشهای سنتی تبلیغات مانند بنرها و بیلبورد های تبلیغاتی این است که سیاست‌های بازاریابی عملکرد کاملاً بر بازگشت سرمایه متمرکز است و نتایج آن به ‌طور صد درصد قابل ‌محاسبه است. به زبان ساده تر صاحبان کسب و کار تنها در صورتی که عمل و کار از پیش تعیین شده (مانند پر کردن فرم، خرید محصول و غیره ) انجام شود هزینه می پردازند. به این نوع بازاریابی، بازاریابی مشارکتی نیز گفته می‌شود زیرا بر مبنای روابط میان افراد تعریف می شود؛ شامل تاجر یا صاحب کسب و کار، بازایاب، مشتری و سامانه بازاریابی.

2- کانال‌های بازاریابی عملکرد چه هستند؟

 • بهینه‌سازی موتورهای جستجوگر SEO
 • کمپین های تبلیغاتی پرداخت به ازای کلیک PPC
 • بازاریابی شبکه های اجتماعی
 • بازاریابی معرف
 • بازاریابی از طریق موبایل
 • بازاریابی ویدئویی
 • بازاریابی ایمیلی
 • تبلیغات نمایشی
 • بازاریابی مقاله ای و انتشار در رسانه های خبری

3- بازاریابی معرف چیست؟

بازاریابی معرف یعنی روابط. در حقیقت بازاریابی معرف به رابطه میان یک تاجر یا خرده‌فروش (تبلیغ‌دهنده) و شما (یعنی یک بازاریاب معرف) و همچنین رابطه میان شما و مشتریان شما بستگی دارد. وقتی شما محصولات و خدمات یک تاجر یا خرده فروش را تبلیغ می‌کنید (در وبلاگ، وبسایت یا صفحه اجتماعی خود) و مشتری از طریق لینک تبلیغاتی شما از محصول یا خدمات شما خریداری می‌کند، تبلیغ‌دهنده به شما حق پاداش اعطا می‌کند.

4- تفاوت بازاریابی معرف و بازاریابی شبکه‌ای (MLM) چیست؟

تفاوت بازاریابی معرف و بازاریابی شبکه‌ای در این است که بازاریابی شبکه‌ای بر فروش مستقیم محصولات متکی است در حالیکه بازاریابی معرف شیوه‌ی تبلیغاتی است که  در آن‌ بازاریاب معرف با تبلیغ محصول به مشتریان نشان می‌دهد از کجا می‌توانند محصولات مورد نیاز خود را به راحتی خریداری کنند.

5- تفاوت بازاریابی معرف و بازاریابی ارجاعی (Referral) چیست؟

بازاریابی معرف و بازاریابی ارجاعی هردو از روش غیر مستقیم برای فروش حمایت می‌کنند اما در بازاریابی معرف، بازاریاب هیچ گونه شناختی از فرد یا مشتری که به سایت فروشنده ارجاع می‌دهد ندارد و مهمترین انگیزه ترویج یک برند است. اما در بازاریابی ارجاعی، بازاریاب محصولات یا خدمات را به دوست، همکار یا خانواده خود پیشنهاد می‌کند که در حقیقت بر پایه‌ رابطه میان بازاریاب و مشتریان بالقوه استوار است. در این شیوه انگیزه اصلی تخفیف و جوایز نقدی است.

6- آیا بازاریابی معرف غیرقانونی و زیان‌آور است؟

خیر. بازاریابی معرف نه زیان‌آور است و نه غیرقانونی. زیرا شما تنها از لینک تبلیغاتی که برای شما آماده شده است استفاده می‌کنید.

7- آیا برای تبلیغات در بازاریابی معرف احتیاج به وبلاگ یا وبسایت خاصی است؟

خیر. از طریق برنامه‌های رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام نیز می‌توانید به گروه بازاریابان معرف به‌سیما بپیوندید.

8- از بازاریابی معرف چه مقدار می‌توان درآمدزایی کرد؟

یک بازاریاب معرف مجرب با استفاده از تکنیک های بازاریابی اینترنتی می تواند درآمد قابل قبول و حتی خیره کننده ای داشته باشد، برای اینکه بدانید چطور میتوانید بازاریاب مجازی موثری باشید.

9- نیچ مارکتینگ به چه معناست؟

نیچ مارکتینگ به یک برنامه‌ی تبلیغاتی هدفمند گفته می‌شود که بر بخش بخصوصی از بازار، که پتانسیل بالایی در برقراری ارتباط با محصول یا سرویس مورد نظر دارد، متمرکز است. در واقع در نیچ مارکتینگ، به جای اینکه فعالیت‌های بازاریابی به طور گسترده در تمامی حوزه‌های ممکن و رسانه‌ها‌ی جمعی اجرا شوند، تنها بسترهای رسانه‌ای و حوزه‌های خاص که از نظر استراتژیکی با اهداف بازاریابی منطبق‌ هستند، و تمرکز و توجه مخاطبان هدف را به خود اختصاص داده‌اند، مورد هدف قرار می‌گیرند

10- رسانه‌های تبلیغاتی چه هستند؟

وبسایت، وبلاگ، تلگرام، اینستاگرام، و هر گونه برنامه‌ای که بتوان از آن برای رسانه تبلیغاتی استفاده کرد.

11- کمپین تبلیغاتی به چه معناست؟

مجموعه فعالیتهایی که برای ترویج کالا یا خدماتی خاصی انجام می‌شود.

12- سرنخ بازاریابی به چه معناست؟

سرنخ بازاریابی به شخصی گفته می‌شود که به روش‌ها و اشکال گوناگون، مجذوب کالا یا خدمات شرکت شما شده است. به‌بیان‌دیگر، برای ایجاد سرنخ‌های بازاریابی، به‌جای تماس تلفنی و ایجاد مزاحمت برای مخاطب عام، با بازدیدکننده‌ای که قبلا کالا یا خدمات شما را جستجو نموده‌اند ارتباط برقرار می‌کنید.  در بازاریابی معرف به طور خاص به فردی گفته می‌شود که فرم درخواست یا ثبت‌نام را در وبسایت شما پر کرده باشد.

13- خلاقه چیست؟

فایلهای خلاقه مهمترین بخش یک پیشنهاد را تشکیل می‌دهند زیرا در بازاریابی معرف اغلب از این فایلها برای در کمپینهای تبلیغاتی برای ترویج پیشنهادها استفاده می‌شود که شامل بنرها، فلش بنرها، خلاقه‌های ایمیلی و غیره می‌شود.

14- هدف‌گیری چیست و چگونه انجام می‌شود؟

با استفاده از ویژگی‌های هدف‌گیری، می‌توان قانون‌های خاصی را تعیین کرد تا مخاطبین مشخصی را هدف پیشنهاد‌ قرار دهد. در سیمابان قانون‌های رایجی را برای هدف‌گیری وجود دارد مانند نوع مرورگر، برند دستگاه، و سیستم عامل. علاوه بر این، این امکان وجود دارد تا قانون‌های هدف‌گیری مرتبط با پیشنهاد تعریف و مدیریت شود.

15- هدف‌گیری جغرافیایی چیست؟

نوع دیگری از هدف‌گیری که در اَفیلیِت مارکتینگ رایج می‌باشد هدف‌گیری جغرافیایی نامیده می‌شود. همانطور که از اسم آن پیداست بر اساس موقعیت جغرافیایی کاربران محتوای تبلیغاتی ارائه ‌می‌شود. با استفاده از هدف‌گیری جغرافیایی در سیمابان شما می‌توانید تعیین کنید که پیشنهادها تنها برای کاربران که در یک موقعیت جغرافیایی خاص سکونت دارند نمایش داده شوند.

16- از چه راههایی ترافیک سایت بالا می‌رود؟

محتواسازی، بلاگ‌نویسی در حوزه تکنولوژی، ایجاد مسابقه، انتشار خبرنامه، موتورهای جست و جو

17- صفحه فرود چیست؟

صفحه فرود صفحه‌ای مستقل است که بازدیدکننده پس از کلیک روی لینک تبلیغ (رسانه اجتماعی، پرداخت به ازای کلیک، تبلیغات بنری و غیره) وارد آن می‌شود. صفحه فرود معمولاً در کمپین‌های بازاریابی مورد استفاده قرار می‌گیرد، این صفحه با هدفی مشخص برای یک پیشنهاد خاص طراحی شده است و با سایر صفحات وبسایت شما متفاوت است. هدف این صفحه ممکن است ثبت نام برای یک وبینار یا خدمات نرم افزاری و یا دانلود یک ایبوک باشد.

18- آیا صفحه فرود همان صفحه اصلی سایت است؟

خیر. صفحه فرود، همان صفحه اصلی یا خانه و بخشی از وبسایت شما نیست. بنابراین نباید همان عناصری که صفحه اصلی وبسایت شما را تشکیل می‌دهند، مانند لینکها یا دکمه‌های فراخوان، را در آن به کار برد، زیرا هدف اصلی در این صفحه ترغیب بازدیدکننده به انجام یک عمل خاص است و افزودن عناصر اضافی، تمرکز او را در انجام این عمل به هم می زند. به عبارت دیگر، صفحه فرود تنها برای یک منظور طراحی می‌شود، درحالیکه صفحه اصلی وبسایت شامل تمامی اطلاعاتی است که در آن وبسایت و شرکت تجاری وجود دارد و چندین هدف را دنبال می‌کند.

19- تفاوت بازدید و کلیک چیست؟

هنگامی که آگهی تبلیغاتی شما بارگزاری و برای کاربر نمایش داده می‌شود، بازدید نامیده می‌شود. اما هنگامی که یک کاربر تصمیم می‌گیرد تا بر روی آن کلیک کند تا اطلاعات بیشتری را در زمینه آگهی شما کسب کند این عمل کلیک نامیده می‌شود.

سوالات مربوط به شرکت تجارت الکترونیک سیمابان

1- سامانه بازاریابی معرف سیمابان چیست؟

یک پنل کاربری است که با استفاده از آن تبلیغ‌دهندگان و بازاریابان معرف می‌توانند به منظور ترویج و آگهی محصولات و خدمات با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

2- چه کسی برنامه بازاریابی معرف را مدیریت می‌کند؟

مدیریت برنامه بازاریابی بصورت متمرکز با تیم سیمابان است.

3- سیمابان در بازاریابی معرف چه جایگاهی دارد؟

در بازاریابی معرف، برنامه‌ها از طریق سیمابان اجرا می‌شوند. سیمابان این امکان را برای بازاریاب معرف فراهم می‌سازد تا ثبت نام کنند و در حقیقت مانند یک میانجی با اعتماد میان بازاریاب معرفو تبلیغ‌دهنده رفتار می‌کند.

4- روشهای غیرقانونی تبلیغات در شبکه معرف سیمابان چه هستند؟

بازاریاب معرف به هیچ وجه نباید از روشها و تکنیکهایی که به ابزارهای جاسوسی، ابزارهای تبلیغ ناخواسته، ابزارهای مخرب، رباتها، فیشینگ، کلیکهای اجباری، دستکاری اطلاعات کوکی، صفحاتی که به صورت خودکار باز می‌شوند، ارتباط دارد استفاده کند.

سوالات مربوط به نحوه ثبت نام

1- چگونه می‌توان در سیمابان ثبت نام‌ کرد ؟

برای ثبت نام در سیمابان، باید به سایت به‌سیما مراجعه کنید و با کلیک بر روی دکمه ورود، وارد صفحه ثبت نام شوید.

2- برای ثبت نام در سیمابان آیا باید مدارک خاصی ارائه داد؟

بله، بازاریابان معرف موظف هستند تا کارت ملی معتبر ارائه نمایند.

3- آیا برای ثبت نام در برنامه بازاریابی معرف باید هزینه ای پرداخت شود؟

خیر. شما برای ثبت نام و ورود به برنامه بازاریابی معرف به‌سیما هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید

4- بعد از ثبت نام اولیه، چه اقداماتی باید انجام داد؟

بعد از ثبت نام اولیه، باید منتظر بمانید تا درخواست و مدارک شما بررسی شود که دو روز کاری زمان می‌برد. نتیجه تایید یا رد درخواست شما از طریق ایمیل به شما ارسال خواهد شد.

5- درصورتی که رمز عبور خود را فراموش کردید چگونه آن را بازیابی کنید؟

هنگام ورود به صفحه بر روی دکمه رمز عبور خود را فراموش کرده ام کلیک نمایید. یک لینک به ایمیل شما ارسال می‌شود که از طریق آن می‌توانید رمز عبور خود را بازیابی نمایید. همچنین می‌توانید با بخش پشتیبانی تماس بگیرید.

6- آیا می‌توان در سیمابان بیش از یک حساب کاربری داشت؟

خیر. هر فرد تنها می‌تواند یک حساب کاربری در سیمابان ایجاد نماید.

سوالات مربوط به تبلیغ‌دهنده

1- تبلیغ‌دهنده چه کسی است؟

شرکت، سازمان، و یا فردی که تصمیم دارد برای ترویج خدمات و محصولات خود از برنامه بازاریابی معرف استفاده نماید.

2- چه پاداشی را برای برنامه بازاریابی معرف باید پیشنهاد کرد؟

حق پاداشی که در برنامه بازاریابی معرف پیشنهاد می‌کنید یکی از مهمترین معیارهایی است که بر مبنای آن بازاریابان معرف تصمیم می‌گیرند که چه محصول یا خدماتی را تبلیغ کنند. هنگامی که می‌خواهید در برنامه بازاریابی معرف خود در مورد میزان حق پاداشها تصمیم‌گیری کنید باید موارد زیر را در نظر بگیرید.

 • میزان حق پاداشی که رقبای شما ممکن است پیشنهاد کنند
 • حاشیه سود کسب و کار
 • نرخ تبدیل کنونی وبسایت شما
 • تاثیر اسم برند شما
 • قیمت محصولات یا خدمات شما

با در نظر گرفتن تمامی موارد ذکر شده و بر مبنای تجربه کاری ما در این زمینه، ما قادر هستیم تا به شما پیشنهاداتی ارائه کنیم و به شما کمک کنیم تا بتوانید حق پاداش مناسبی را معین کنید تا هم بازاریابان معرف را جذب نماید و هم برای کسب و کار شما مقرون به صرفه باشد.

3- آیا ضروری است که برای برنامه بازاریابی بنر تهیه کرد؟

بله این ضروری است تا تعدادی بنر در ابعاد مختلف ایجاد کنید که به طور منظم به روز رسانی شوند. بنر اولین ابزاری است که بازاریاب از آن استفاده می‌کند تا محصولات یا خدمات را تبلیغ کند یعنی هر چه تعداد بیشتری بنر داشته باشد شانس شما برای آنکه تعداد بیشتری بازاریاب تبلیغات شما را انجام دهند بیشتر خواهد شد. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشیم که طبیعت تبلیغات نمایشی بیشتر برند-محور هستند تا فروش-محور در نتیجه ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که بنر تبلیغاتی خود را به گونه‌ای ایجاد کنید تا فراخوان آن محکم و واضح باشد. به این ترتیب ما به بازاریابان کمک می‌کنیم تا فروش بیشتری داشته باشند و کاربران بیشتری را که به محصولات و خدمات شما علاقه مند هستند به سایت شما هدایت کنند.

4- آیا می‌توان اطلاعاتی درباره اینکه کدام سایتها تبلیغات را انجام می‌دهند داشت؟

بله. و در صورت نیاز لیست بازاریابان معرف همراه با رسانه‌های تبلیغاتی‌شان در اختیار تبلیغ‌دهنده قرار خواهد گرفت.

5- از کجا می‌توان اطمینان حاصل نمود که تبلیغات در سایتهای غیرمربوط به کسب‎وکار انجام نمی‌شود؟

شرکت به‌سیما هنگام ثبت‎نام بازاریابان معرف از آنها کارت ملی و همچنین کلیه اطلاعات لازم شامل رسانه‌های تبلیغاتی که می‌خواهند استفاده کنند را دریافت می‌کند.

سوالات مربوط به ایجاد پیشنهاد

1- پیشنهاد چیست؟

پیشنهاد یک آگهی تبلیغاتی است که شرایط ویژه‌ای را در ارتباط با یک محصول یا خدمت به اطلاع مصرف‌کننده می‌رساند.

2- آیا باید در ازای هر محصول یک پیشنهاد مجزا ارائه شود؟

این امر بستگی به قراردادی دارد که با سیمابان بسته‌ می‌شود که می‌تواند هم به صورت چند محصول و هم تک محصول باشد.

سوالات مربوط به بازاریاب معرف

1- بازاریاب معرف چه کسی است؟

صاحبان وبسایت‌  یا بستر های آنلاین که روزانه مقدار قابل توجهی بازدیدکننده دارند می‌توانند به جمع ناشران خدمات و محصولات شرکت‌های معتبر بپیوندند. تنها کاری که لازم است انجام دهند این است که آگهی تبلیغاتی محصولات و خدمات شرکت تبلیغ‌دهنده را در سایت خود قرار داده و برای هر کلیک، بازدید و یا خریدی حق پاداش دریافت کنند. علاوه بر صاحبان وبسایت‌ها، سایر افراد نیز می‌توانند از نفوذ خود در بازار گرم (شامل افراد خانواده و دوستان و آشنایان) کسب درآمد کنند و یا با استفاده از رسانه‌های پرمخاطب مانند تلگرام به نشر و ترویج خدمات و محصولات تبلیغ‌دهنده بپردازند و بابت هر عملکردی هزینه‌ای دریافت نمایند.

2- برای یک بازاریاب معرف چه شرایطی ضروری است؟

بجز رعایت کامل شرایط استفاده از خدمات شرایط دیگری مورد نیاز نمی باشد. اما علاقه به کسب و کار آنلاین و آشنایی با مفاهیم اساسی فضای مجازی و پشتکار می تواند کمک بزرگی در راستای تبدیل شدن به یک بازاریاب معرف موفق بکند.

4- چگونه می‌توان لینک تبلیغ یک محصول را پیدا کرد؟

هنگامی که بر روی یک پیشنهاد کلیک می‌کنید لینک تبلیغ مربوط به آن محصول در همان صفحه قابل مشاهده است.

5- چگونه می‌توان محصول جدیدی را برای تبلیغ پیدا کرد؟

برای مشاهده پیشنهاد محصولات جدیدتر باید از منوی سمت راست بر روی پیشنهادها و سپس مشاهده همه پیشنهادها کلیک کنید. همچنین در صفحه پیشنهادها می‌توانید نام پیشنهادی را که می‌خواهید جستجو کنید.

6- چگونه می‌توان اطلاعاتی در مورد نرخ حق پاداشی که تبلیغ‌دهنده می‌دهد پیدا کرد؟

هنگامی که پاداشی را انتخاب می‌کند و بر روی آن کلیک می‌کنید می‌توانید اطلاعات مربوط به نحوه پرداخت نرخ پاداش را در آن مشاهده کنید.

7- آیا می‌توان هر پیشنهادی را انتخاب و تبلیغ نمود؟

بله. در سیمابان این امکان وجود دارد تا بازاریاب معرف هر پیشنهادی را که دوست دارد انتخاب کند.

8- آیا می‌توان برای هر پیشنهادی خلاقه اختصاصی خود را طراحی نمود؟‌

بله. این امکان وجود دارد تا بازاریابان معرف خلاقه منحصر به فرد خودشان را طراحی کنند.

سوالات مربوط به ردگیری

1- ردگیری چیست؟

تکنولوژی که برای مدیریت فعالیتهای بازاریابی معرف مورد استفاده قرار می‌گیرد که ابزارهایی را برای ردگیری عملکرد کلیکها، بازدیدها و ترویج محتوای تبلیغاتی مثل بنرها و لینکها در فضای مجازی در اختیار تجار و صاحبان کسب و کار قرار می‌دهد.

2- لینکهای ردگیری چه هستند؟

لینک‌های ردگیری برای بازاریابان معرف  ایجاد می‌شوند تا آن‌ها بتوانند اطلاعات را درباره بازدیدکنندگان خود ارسال کنند. هنگامی‌که بازاریابی یک پیشنهادی را تبلیغ می‌کند سیمابان لینک ردگیری را در آگهی جاسازی می‌کند و  سپس آن را در اختیار اَفیلیِت قرار می‌دهد. هنگامی‌که یک بازدیدکننده بر روی آن تبلیغ کلیک کند، لینک ردگیری

 • یک جلسه کاری ایجاد می‌کند و شروع به ردگیری جلسه کاری در سیمابان می‌کند
 • اطلاعات اضافی اَفیلیِت را به‌صورت اختیاری ذخیره می‌نماید
 • بازدیدکننده را به صفحه فرود پیشنهاد هدایت می‌کند

4- جلسه کاری چیست؟ و چه اطلاعاتی در آن ذخیره می‌شود؟

هنگامی‌که یک بازدیدکننده بر روی تبلیغ بازاریاب معرف کلیک می‌کند و یا تبدیلی در سایت تبلیغ دهنده انجام می‌شود نرم‌افزار سیمابان اطلاعات تراکنش‌ها را در فضایی با نام جلسه کاری یا Session ذخیره می‌نماید که در حقیقت مجموعه اطلاعات و عمل‌های اندازه‌گیری شده بازدیدکننده است. سیمابان از جلسات کاری استفاده می‌کند تا کلیک‌های بازدیدکننده را به تبدیل‌های آن‌ها ارتباط بدهد. جلسات کاری شناسه‌های مشخصی برای جنبه‌های مختلف فعالیت بازدیدکننده و همچنین، خود جلسه دارند. هر جلسه کاری منحصربه‌فرد است و بازدیدکنندگان و تبدیل‌هایشان را با پیشنهادهای خاص، بازاریابان معرف و شبکه مرتبط می‌سازد.

5- تکنولوژی کوکی چیست؟

کوکی یک سری اطلاعات است که با مرورگر وب کار می‌کند تا اطلاعاتی مثل اطلاعات ورودی و ثبت نام کاربر. وقتی کاربری وارد وبلاگ یا سایت شما می‌شود و بر روی لینک معرف شما کلیک می‌کند، کوکی در کامپیوتر و یا دستگاه موبایل او قرار می‌گیرد. این کوکی لینک یا تبلیغی را که کاربر بر روی آن کلیک کرده است را یادآوری می کند. حتی اگر آنها صفحه را ترک کنند و  یک هفته بعد برای خرید به سایت سر بزنند از طریق این تکنولوژی شما پاداش و حق کمیسیون خود را دریافت می‌کنید.

6- کوکی تا چه زمان فعال است؟

بسته به قراردادی که تبلیغ‌دهنده با سیمابان منعقد می‌کند کوکی‌ها از یک هفته تا چندین ماه و یا بی نهایت می‌توانند فعال باشند.

7- آیا تکنولوژی کوکی خطرناک است؟

خیر، اگر کوکی از منابع معتبری ایجاد شده باشد خطری کاربران را تهدید نمی‌کند.

سوالات مربوط به تبدیل

1- تبدیل چیست؟

تبدیل یا conversion  به عملی گفته می‌شود که بازدیدکننده پس از مشاهده آگهی تبلیغاتی انجام می‌دهد که می‌تواند خرید، پرکردن فرم، ثبت نام، دانلود و غیره باشد.

2- نرخ تبدیل چیست؟

نرخ تبدیل به درصدی از کاربران گفته می‌شود که عملکردی خاص و مطلوب را انجام می‌دهند. این نرخ به‌طورمعمول درصد بازدیدکنندگانی را نشان می‌دهد که چرخه‌ی خرید را در یک سایت کامل می‌کنند.

3- انواع مختلف تبدیل چه هستند؟

 • خرید در یک وب‌سایت تجارت الکترونیک
 • ثبت‌نام در وب‌سایت
 • ثبت اطلاعات کارت‌بانکی کاربر برای پرداخت راحت‌تر در آینده
 • ثبت‌نام برای ایجاد اشتراک در وب‌سایت
 • دانلود نسخه‌ی آزمایشی نرم‌افزار، وایت پیپر یا مقاله، یا هر فاکتوری که کاربر را در چرخه‌ی خرید به جلو هدایت می‌کند.
 • درخواست اطلاعات بیشتر درباره‌ی خدمات مشاوره یا محصولات عمده
 • استفاده از ویژگی یا بخش خاصی از یک نرم‌افزار، به‌خصوص بخش‌های جدید یا بروز رسانی شده
 • به‌روزرسانی یک نرم‌افزار یا برنامه ( در این مورد تنها کاربرانی در شمارش به‌حساب می‌آیند که پیش از به‌روزرسانی از آن برنامه استفاده می‌کرده‌اند.)
 • کاربرانی که نه‌تنها یک اپلیکیشن موبایل را دانلود نموده‌اند، بلکه به‌طور مستمر از آن استفاده می‌کنند. یا کاربرانی که یک هفته بعد از دانلود مرتباً از آن اپلیکیشن استفاده نموده‌اند.
 • کاربرانی که مدت‌زمان مشخصی را در وب‌سایت می‌گذرانند و یا تعداد مشخصی از مقاله‌ها را مطالعه می‌کنند.
 • تعداد مشخصی بازگشت به وب‌سایت در یک بازه‌ی مشخص (این فاکتور کاربر را به یک بازدیدکننده‌ی منحصربه‌فرد تبدیل می‌کند.)
 • هر فاکتور دیگری که کامپیوتر بتواند به‌طور مشخص آن را شمارش کند و انجام آن برای شما مطلوب است.

4- نرخ تبدیل در چه بازه زمانی محاسبه می‌شود؟

معمولاً بازه‌ی زمانی یک ماه برای محاسبه‌ی نرخ تبدیل منطقی است، اما مسلماً پاسخ واحدی برای این سؤال وجود ندارد. درواقع در ارتباط با اهداف متفاوت بازه‌های زمانی مختلف را می‌توان در نظر گرفت

5- لینک تبدیل چیست؟

لینک‌های تبدیل برای تبلیغ دهنگان ایجاد می‌شوند تا آن‌ها بتوانند اطلاعات را درباره تبدیل‌ها ارسال کنند. هنگامی‌که یک تبلیغ دهنده پیشنهادی را ارائه می‌نماید، اطلاعات مربوط به تبدیل‌ها برای آن پیشنهاد خاص با استفاده از این لینک تبدیل برای سیمابان ارسال می‌شود. هنگامی‌که یک بازدیدکننده بر روی آن پیشنهاد تبدیلی را انجام می‌دهد، لینک تبدیل

 • جلسه کاری بازدیدکننده را در سیمابان مشخص می‌کند
 • اطلاعات اضافی تبلیغ دهنده را به‌صورت اختیاری ذخیره می‌نماید
 • تبدیل را برای آن کاربر در جلسه کاری ثبت می‌نماید

6- چگونه یک لینک تبدیل ساخته می‌شود؟

ایجاد پیشنهاد جدید در پنل کاربری سیمابان یک فرآیند ۵ مرحله‌ای است که در هر مرحله می‌بایست اطلاعات خاصی را وارد کرد. در مرحله آخر یعنی مرحله پنجم لینک تبدیل را به صورت خودکار ایجاد شده است که برای تبلیغ‌دهندگان مشاهده کنید.

سوالات مربوط به بخش امور مالی و نحوه پرداخت حق پاداش

1- دستمزد بازیابان معرف چگونه محاسبه می‌شود؟

روشهای مختلفی برای محاسبه حق پاداش و دستمزد بازاریابان معرف وجود دارد که بستگی به توافقی دارد که میان تبلیغ‌دهنده و بازاریاب معرف صورت می‌گیرد اما مهمترین روشها شامل:

 • CPC (کلیکی): به معنای پرداخت در ازای هر کلیک می‌باشد.
 • CPA درصدی: درصدی که به ازای هر تبدیل (فروش، پرکردن فرم اشتراک و غیره) به بازاریاب معرف تعلق می‌گیرد.
 • CPA ثابت: مقدار ثابتی که در ازای هر تبدیل به بازاریاب معرف تعلق می‌گیرد.
 • CPA ترکیبی: یعنی هم ثابت و هم ترکیبی. در این شیوه هم نرخ ثابت و هم درصد تبدیل به بازاریاب تعلق می‌گیرد
 • CPM (هزار بازدید): پاداشی که در ازای هر هزار بازدید به بازاریاب معرف تعلق می‌گیرد.

3- سقف پرداختی حق پاداش بازاریابان معرف چقدر است؟

صدهزارتومان. در صورتی که حق پاداش در طول یک ماه از این مقدار کمتر باشد با ماه بعد پرداخت می‌شود.

4- برای پیوستن به برنامه بازاریابی معرف چه مقدار هزینه باید پرداخت کرد؟

در برنامه بازاریابی معرف شما به عنوان یک بازاریاب معرف هیچ هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنید. البته درآمد شما بستگی به تکنیکهای تبلیغاتی  و همچنین استراتژی‌های بازاریابی دارد که به کار می‌گیرید.

5- سهم از درآمد به چه معناست و با تعرفه ثابت چه تفاوتی دارد؟

سهم از درآمد (revenue share) درصدی از  کل فاکتور فروش است اما تعرفه ثابت (Flat rate)  در ازای هر فروش مبلغ ثابتی به بازاریاب معرف تعلق می‌گیرد.

6- آیا بازاریاب معرف برای سفارشهای لغو شده حق پاداش دریافت می‌کند؟

خیر، سیمابان با هماهنگی با تبلیغ‌دهنده سفارش‌های لغو شده را حذف می‌کند.

7- اگر یک کاربر از لینک تبلیغاتی دو بازاریاب معرف وارد صفحه فرود شده باشد، کدام یک حق پاداش دریافت می‌کند؟

در سیمابان اولین بازدیدکننده حق پاداش دریافت می‌کند. سیاستی که به آن First-click  گفته می‌شود.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.