Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

تاریخچه بازاریابی معرف

بازاریابی معرف تاریچه جالب و جذابی دارد و قدمت آن بیش از آنچه تصور می‌کنید و به قبل از دورهٔ اینترنت باز می‌گردد. با این وجود، شروع واقعی و پذیرفته شدن این نوع بازاریابی توسط مردم به عنوان یک حرفهٔ واقعی، با به وجود آمدن اینترنت صورت گرفت. اکنون با هم نگاهی به تاریخچهٔ این حرفهٔ جذاب، روند تکامل آن و تفاوت آن با آنچه امروز به عنوان بازاریابی معرف می‌شناسیم، می‌اندازیم.

بازاریابی معرف | Affiliate Marketing

یکی از زیرمجموعه‌های بازاریابی عملکرد، بازاریابی معرف (Affiliate Marketing) است که در آن بازاریاب معرف به تبلیغ محصولات و خدمات یک شرکت می‌پردازد و برای هر فروش و یا جذب مخاطب هدفمند (شخصی که پس از ورود به سایت تبلیغ‌کننده فرم ثبت نام پر کند) پاداش و یا حق کمیسیون دریافت می‌کند.

بازاریابی عملکرد | Performance Marketing

بازاریابی عملکرد به مجموعه فعالیت‌های آنلاین بازاریابی و کمپین‌های تبلیغاتی گفته می‌شود که در آن، تبلیغ دهنده یا کسب‌وکار به شرکت‌های بازاریابی در ازای انجام عملی خاص (مانند فروش، کلیک یا ایجاد سرنخ‌های بازاریابی) پاداش پرداخت می‌کند. در این نوع بازاریابی ریسک هزینه تبلیغات برای کسب و کار‌ها از بین می‌رود، چرا که تا زمانی که تبلیغ باعث ایجاد نتیجه مورد نظر (KPI) تبلیغ دهنده نرسد، هزینه‌ای بابت آن پرداخت نخواهد شد.

بازاریاب معرف

روش‌های درآمد زایی از اینترنت در ایران تاکنون در اختیار عده‌ای محدود بوده است که از توانایی خاصی در ارائه محتوا یا ایجاد کسب و کار برخوردار بوده‌اند اما با استفاده از سامانه سیمابان هر کسی می‌تواند کسب در آمد از اینترنت را تجربه کند و با در اختیار داشتن حداقل امکانات درآمد قابل قبولی داشته باشد. همچنین اگر صاحب رسانه پر مخاطبی هستید سیمابان می‌تواند درآمد شما را تا چندین برابر افزایش دهد.

تبلیغ دهنده

سیمابان با در اختیار گذاشتن ابزار‌های اندازه گیری شاخص‌های کلیدی به تبلیغ دهندگان این امکان را می‌دهد که در راه بازاریابی و فروش آنلاین با هدف قدم بردارند. همچنین با استفاده از جامعه بازاریابان مجازی سیمابان و بازاریابی معرف، بازاریابی آنلاین خود را گسترش دهند و بعد از رسیدن به هدف پاداش تلاش آن‌ها را پرداخت کنند.

بازایابی معرف در ایران

بازاریابی معرف تاکنون در ایران بصورت سیستماتیک وجود نداشته، اما بعضی از کسب کار‌ها پاداشی را در ازای معرفی مشتریان جدید به شتریانشان می‌دهند. سیمابان اولین سیستمی است که این نوع بازاریابی را ارائه می‌دهد.

null

بازاریابی معرف در جهان

بازاریابی معرف در جهان از سال ۱۹۹۶ توسط آقای نیل پتریک ابداع شد و با استفاده آمازون در جهان فراگیر شد. با توجه به گزارش وبسایت افیلیت سامیت، بازاریابی معرف در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ رشد ۱۰۰ درصدی را در جهان تجربه کرده است. (برای اطلاع از دیگر آمار‌ها و گزارش عملکرد بازاریابی معرف در جهان می‌توانید گزارش مقابل را دانلود کنید.)

تاریخچه ی بازاریابی معرف از ۱۹۸۹ تا امروز

بازاریابی معرف به‌سیما (سیمابان)

سامانه سیمابان اولین شبکهٔ بازاریابی معرف در ایران است که توسط شرکت به‌سیما برای ارائهٔ هرچه بهتر خدمات بازاریابی عملکرد معرفی‌ شده است. سیمابان بستری آنلاین است که با استفاده از آن‌ تبلیغ رایگان و فروش بیشتر برای تبلیغ دهنده، سود بیشتر و مستمر برای بازاریاب معرف و تجربه خریدی بهتر برای کاربر فراهم شده است.

هم اکنون با ما در ارتباط باشید!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.